Efe Erten Astrolojik Danışmanlık
Efe Erten Astrolojik Danışmanlık

Efe Erten Astrolojik Danışmanlık
Efe Erten Astrolojik Danışmanlık

1/1
Doğum Haritası nedir?

Doğum haritası, kişi doğduğu andaki gökyüzünün bir şemasıdır. Hayatımız boyunca bizim hakkımızdaki tüm bilgi bu haritanın içinde saklıdır. Haritadaki gezegenler, bizim psikolojik fonksiyonlarımızı, burçlar bu fonksiyonların içinden geçtiği psikolojik süreçleri ve evler de bu fonksiyon-süreç ikililerinin deneyimlendiği yaşam alanlarını gösterir. Sıradan bir insan kendine ait bu bilgileri öğrenerek, hangi alanlarda eksiklikleri olduğunu, ve bunları nasıl daha iyiye döndüreceğini öğrenebilir

Neden "burç yorumu" yapılmamalıdır?

Gazetelerde yazılan Güneş burcu bazlı yorumlar, aslında o burçta bir derece yükselene sahip kişiler için yazılır. Bunun sebebi, astrolojide kehanetin, Doğum Haritasındaki evlere göre yapılmasıdır. Ve bu evler, yükselen burcunuza göre sıralanır, Güneş burcunuza göre değil! O yüzden, gazetede yıllardır Güneş burcunuzu okuyorsanız, aslında yanlış kutucuğu okumaktasınız. Yükseleninizi okumanız gerekir. Astrolojideki evler basitçe ve sırasıyla ben, param, kardeşlerim, evim, çocuklarım, hizmetçilerim, eşim, ortak paralar, yabancı ülkeler, kariyerim, arkadaşlarım ve sıkıntılar anlamına gelir. Bugün herhangi bir gazeteyi alıp, sırayla tüm burçları okursanız, bahsedilen konularda bu sırayı yakalayabilirsiniz. Bunlar çoğunlukla Ay’ın o gün bulunduğu burca göre yazılmıştır. Bu yorumlar, tabii ki sizin kişisel doğum haritanızda gezegenlerin nerelerde bulunduğunu bilemeyeceği için, oldukça geneldir. Kişisel etkinin anlaşılması için sizin doğum haritanıza, o günkü transitlerin etkisi incelenmelidir. Ve bu ancak kişisel doğum haritası analizi danışmanlığı ile mümkündür.

Doğum Haritası ile gelecek tahmin edilebilir mi?

Öngörü analiziyle Doğum Haritasının gelecek perspektifinde dinamik bir şekilde incelenmesi sonucu, danışan spesifik imtihanların, enerji daralmalarının ve genişlemelerinin hangi belirli tarihlerde ve konularda cereyan edeceğini önceden öğrenebilir, bu bilgiyi bahsedilen krizleri en az hasarla atlatmak ve belki de avantaja çevirmek için kullanabilir. 

Astroloji hakkındaki en genel yanılgı nedir?

En temel yanılgı, astrolojinin fal sanılmasıdır. Astroloji fal değildir; doğum haritası üzerinden kişinin temel karakter özelliklerini, potansiyellerini, güçlü yanlarını, muhtemel zayıflıklarını, gölgelerini bize söyler. Maalesef astrolojinin “şu tarihte öleceksin” “hayatının aşkıyla tanışacaksın”, “işten atılacaksın” gibi gelecek hakkında değiştirilemez felaketlerin bilgisini verdiği zannediliyor. Halbuki astroloji öngörü teknikleriyle, gelecekte deneyimlenebilecek muhtemel enerjileri, krizleri ve imtihanları önceden tahmin edebilse de, aslında kişiye evrimsel yolculuğunda bir rehberlik etmektir. Astroloji, kişinin özgür iradesine saygı duyar ve atacağı adımlarda kişinin sorumluluk almasını bekler. Kişi astrolojinin öngördüğü zor etkileri, kendi irade gücüyle olumlu fırsatlara çevirebilir.

İkinci büyük yanılgı, kişilerin kendilerini Güneş burcundan ibaret zannetmesidir. “Ben Boğa burcuyum” demenin her şeyi açıkladığı zannedilmesidir. Bu apaçık tüm insanlığı 12 kategoriye bölmektir, ve astrolojinin kesinlikle bununla alakası yoktur. Aslında bu yanılgı, astrolojiye inanmayan pek çok kişinin ön yargılarının da temel sebebini oluşturuyor. Astroloji aslında doğum haritası temellidir; bir bireyin kişisel doğum haritasındaki 10 gezegenin ve yükselenin burç konumu, 743 milyar kombinasyon içerir. Buna gezegenlerin ev pozisyonlarını ve açıları eklersek, bir doğum haritasının adeta genetik kodumuz gibi özgün olduğunu görürüz.

Alıntılar

       Hiçbir astrolog - ve aynı zamanda hiçbir psikanalist - bir yaşamı ve kaderi kendisinin bulunduğu seviyeden daha yüksek bir seviyeden yorumlayamaz.   

"

— Dane Rudhyar

"

        Bir ağacın dallarının cennete uzanabimesi için köklerinin cehenneme ulaşması gerekir.   

"

"

— Ortaçağ simya sözü

 Yaşamı, yaşamın kendisini yaşadığı gibi yaşa.

"

"

— Lao Tzu

     Görüşün ancak kendi yüreğine bakabildiğinde berraklaşır. Dışarı bakan rüya görür, içine bakan uyanır.

"

"

— C.G. Jung