Doğum Haritası nedir?

Doğum haritası, kişi doğduğu andaki gökyüzünün bir şemasıdır. Hayatımız boyunca bizim hakkımızdaki tüm bilgi bu haritanın içinde saklıdır. Haritadaki gezegenler, bizim psikolojik fonksiyonlarımızı, burçlar bu fonksiyonların içinden geçtiği psikolojik süreçleri ve evler de bu fonksiyon-süreç ikililerinin deneyimlendiği yaşam alanlarını gösterir. Sıradan bir insan kendine ait bu bilgileri öğrenerek, hangi alanlarda eksiklikleri olduğunu, ve bunları nasıl daha iyiye döndüreceğini öğrenebilir

Doğum Haritası Danışmanlığının Amacı Kendini Bilmektir

Doğum Haritasındaki unsurlar, danışanın kendisi hakkında objektif bir bilgi edinmesini sağlar. Doğum Haritasının uzman bir Astrolog eşliğinde incelenmesi, danışana kendinin dışında bir gözün eşliğinde kendini keşfetme imkânı sunar. Böylece danışan kendisi hakkında, kendi başına erişemeyeceği bilgilere erişir.

 

Bir Doğum Haritası Danışmanlığının veya Danışmanlık Serisinin amacı kendini bilmektir. Kendini bilmek, kendinin farkındalığına erişmek kazanabilecek en büyük erdemlerden biridir. Kendi olumlu ve olumsuz özellikleri hakkında objektif bir bilince sahip olmak kişiye muazzam bir güç verir. Böylece kişi kendisi olarak yaşar. Kendiyle tutarlı bir hayat yaşar. Kendi olarak hayatına yön verir. Artık, bakmaktan korktuğu gölgeleri tarafından yönetilmez. Çünkü artık bunları bilir. Bunları arındırır, dönüştürür ve sağlıklı bir şekilde benliğinde bütünler. Neticede kişi kendi kendisinin yöneticisi haline gelir. Kendi kaderini çizer.

Alıntılar

       Hiçbir astrolog - ve aynı zamanda hiçbir psikanalist - bir yaşamı ve kaderi kendisinin bulunduğu seviyeden daha yüksek bir seviyeden yorumlayamaz.   

"

— Dane Rudhyar

"

        Bir ağacın dallarının cennete uzanabimesi için köklerinin cehenneme ulaşması gerekir.   

"

"

— Ortaçağ simya sözü

 Yaşamı, yaşamın kendisini yaşadığı gibi yaşa.

"

"

— Lao Tzu

     Görüşün ancak kendi yüreğine bakabildiğinde berraklaşır. Dışarı bakan rüya görür, içine bakan uyanır.

"

"

— C.G. Jung