Astrolojik Danışmanlık Nedir?

Bu makale serisinde Astrolojik Danışmanlığın ne olduğunu açıklanacaktır. Bu makale serisinin amacı, Astrolojik Danışmanlığın ne olduğu, neleri içerdiği, ne işe yaradığı, ne gibi faydaları olacağı ve ne sıklıkta yapılabileceği gibi konularda danışanları bilgilendirmektir. Makalelerde verilen bilgilerle Astrolojik Danışmanlık almadan önce, danışanın danışmanlık konusunda yaşadığı kafa karışıklığını gidermek, merak ettiği hususları aydınlatmak, ve danışanı doğru astroloji konusunda bilinçlendirmek hedeflenmektedir.

Bu makale serisinde Astrolojik Danışmanlık hakkında sıkça sorulan aşağıdaki sorulara cevap vermek amaçlanmaktadır:

Astrolojik Danışmanlık nedir?

           

Astrolojik Danışmanlığa neden ihtiyaç duyulur?

Astrolojik Danışmanlığı kim verebilir?

Astrolojik Danışmanlık neler içerir?

Astrolojik Danışmanlık ne gibi faydalar sunar?

Astrolojik Danışmanlık ne sıklıkla alınmalıdır?

 

Astrolojik Danışmanlık almadan önce bu serideki bütün makaleleri okumanız tavsiye edilmektedir.

Stephen Arroyo Astrolojik Danışmanlık konusunda sıklıkla unutulan bir unsura dikkat çekiyor: Astroloğun kendisi! Arroyo astrolojinin “bireysel bir sanat” olduğunu vurgular ve şu ters köşe tezi ortaya koyar: “Astroloji, Astroloğun kendisi kadar önemli değildir.” Burada anlatılmak istenen şey, dünya üzerindeki tüm astrolojik teknikleri, bilgileri, okulları, dersleri, kitapları, seminerleri ve konferansları bir bilgisayar gibi ezberlemenin bir kişiyi “Astrolog” yapmayacağıdır. Astroloğun yapması gereken şey “olduğu gibi olmaktır.”

Astrolojik Danışmanlık Nedir? Danışan ne zaman Astrolojik Danışmanlık alma ihtiyacı hisseder? Astrolojik Danışmanlık interaktiftir. Astrolojik Danışmanlığın amacı kendini bilmektir. Öngörü danışmanlığı nedir?

Please reload