Makaleler

Ay Düğümleri İkizler - Yay Ekseninde

4 Temel Asteroid: Ceres, Vesta, Pallas ve Juno

Ay Düğümleri Yengeç - Oğlak Ekseninde

Pop Müzik Hitleri ve Astroloji

Dekanlar

Seçim Astrolojisinde Genel Prensipler

12.evde Güneş ve “Kahramanın Doğuş Miti”

Arketipler ve Ekinoksların Presesyonu

Saros Serileri

5 Mayıs 2020’de Ay Düğümleri İkizler - Yay eksenine giriyor ve 18 Ocak 2022’ye kadar bu burçlarda kalacak. Bu Astroloji göstergesi, 19 ay boyunca kişiler, ülkeler ve Türkiye Cumhuriyeti için önemli Astrolojik dönüşümler anlamına geliyor.

May 08, 2019

4 Temel Asteroid Ceres, Vesta, Pallas ve Juno hakkında detaylı bir astrolojik çalışma. 4 Asteroidin Uranyen Astroloji teknikleri kullanılarak incelenmesi.

October 30, 2018

6 Kasım 2018’de Ay Düğümleri Yengeç – Oğlak eksenine giriyor ve 5 Mayıs 2020’ye kadar bu burçlarda kalacak. Bu Astroloji göstergesi, 19 ay boyunca kişiler, ülkeler ve Türkiye Cumhuriyeti için önemli Astrolojik dönüşümler anlamına geliyor.

August 06, 2018

2017 ve 2018 yılında çıkmış ve Youtube'da 120 milyondan fazla izlenme sayısına erişmiş başarılı Pop Müzik Şarkılarının Astrolojik incelemesi. Çok izlenen, çok dinlenen ve çok satan bir Pop Müzik Single'ı için Seçim Astrolojisi Teknikleri kullanılarak nasıl doğru tarih ve saat seçilir?

August 03, 2018

"Dekanlar" makalemi, bilgilerimi borçlu olduğum kıymetli eğitim yuvam İlhan Astroloji Enstitüsü'nün websitesinden okuyabilirsiniz.

July 27, 2018

Seçim Astrolojisinde uygulanan Genel Prensipler

July 17, 2018

Astroloji yorumunda kullanmak için Sabian Sembolleri Listesi

Astrolojide Güneş’in 12.evde bulunması, kişinin kendi kimliğini, kendi özünü bulmakta ve ifade etmekte zorluk çektiğini gösterir. Kişinin, egosu ve kendini ifadesi gizlenmiştir. Güven eksikliği vardır. 12.evdeki Güneş, ego komplekslerine işaret edebilir. Narsistik problemler, gizli bir önemsenme, görülme ve farkedilme ihtiyacı söz konusudur. Duygusal blokajların kaynağı babayla ilişkideki sorunlardır. Babayla ilişkinin çözümlenmesi gerekir. 

Tevrat'ta Ye'hezqel bölümünde belirtilen Hezekiel Paygemberin Vizyonunda gördüğü dört Evanjelist, Astrolojide sabit burçların arketipleridir. Öküz Boğa burcunu, Aslan Aslan burcunu, Kartal Akrep burcunu, İnsan da Kova burcunu arketipsel olarak temsil eder. Carl G. Jung, bu arketipi Eski Mısır'ın Horus ve 4 oğlu imgesine dayandırır, 3 hayvan ve bir insandan oluşan dörtlü gruplamanın evrensel bir sembol olduğunu bildirir.

Astronomik olarak, bir Güneş Tutulmasının oluşması için Güneş’in ışığının Ay tarafından örtülmesi gerekir. Bu Astrolojik olarak Güneş ile Ay’ın, Ay Düğümlerine belli bir uzaklıkta kavuşması, yani bir Yeni Ay meydana getirmesi demektir. Tam bir tutulmanın oluşması için, Güneş-Ay Kavuşumu düğümlere en fazla 9°55’ uzaklığında olmalıdır.

Please reload